
Održan treći sastanak u Vladi o novom Kolektivnom ugovoru
Dana 19. kolovoza održan je treći sastanak u Vladi o novom Kolektivnom ugovoru između Pregovaračkih odbora resornog ministarstva i triju sindikata: Hrvatskog liječničkog sindikata, Hrvatskog strukovnog sindikata medicinskih sestara - medicinskih tehničara i Samostalnog sindikata zdravstva i socijalne skrbi.
Vlada je ponudila predstavnicima Sindikata prijedlog Kolektivnog ugovora koji je trenutno na snazi, s čime se nisu složili predstavnici Hrvatskog liječničkog sindikata i Hrvatskog strukovnog sindikata medicinskih sestara - medicinskih tehničara, koji traže da polazišna osnova pregovora bude zajednički prijedlog ugovora koji sadrži u većem dijelu odredbe Kolektivnog ugovora iz 2011.
S obzirom da prijedlog Kolektivnog ugovora koji nudi Vlada nije povoljan za zdravstvene djelatnike, Hrvatski liječnički sindikat i Hrvatski strukovni sindikat nisu se složili oko navedenog te odlučili pokrenuti postupak mirenja pri Gospodarskom scocijalnom vijeću gdje u roku od pet dana postupak mirenja treba završiti nakon čega je sve izvjesnije da će se krenuti u štrajk.
dnevnik.hr: Prijeti štrajk, Sindikati liječnika i medicinskih sestara prekinuli pregovore.
HRT: Dva sindikata napustila pregovore
RTL danas: Nesloga liječničkih sindikata, štrajk sve izgledniji.
Večernji list: Dva sindikata napustila pregovore, ipak će u štrajk?
novilist.hr: Protuzakonita rješenja? Sindikati liječnika i medicinskih sestara prekinuli pregovore
24sata: Dva sindikata napustila pregovore, ipak će u štrajk?
poslovni.hr: Medicinske sestre i liječnici zatražili stanku u pregovorima
republika.eu: Strukovni sindikati napustili pregovore o Novom kolektivnom ugovoru